Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Sağlık Birimi

Sağlık Hizmetleri:

Ceza infaz kurumumuzda sağlık hizmetleri iki aile hekimi ve bir diş hekimi ile birlikte üç kadrolu sağlık memuru ve 2 infaz ve koruma memuru tarafından yürütülmektedir. Ayrıca her vardiyada sağlık işlerinden sorumlu sertifikalı infaz ve koruma memuru bulunmaktadır.

Muayene odası, diş kliniği ve iki yataklı revirimiz aynı odadadır. Kuruma ilk gelen hükümlü tutukluların giriş muayeneleri yapılmakta, her kişiye özel sağlık dosyası açılmaktadır. Gerekli teşhis ve tedaviler kurumumuzda yapılmakta, ileri tetkik ve tedavi gerektiren vakaların Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesine şevki yapılmaktadır.

Ceza infaz kurumumuzda hiper tansiyon, kalp, diyabet hastalarına düzenli olarak hastalıkları konusunda bilgi verilmektedir.

Diş kliniğimizde kadrolu diş hekimi hizmet vermekte olup, ileri tetkik ve tedavi gerektiren vakalar Batman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine sevk edilmektedir. Kurumumuzda sunulan her türlü sağlık hizmetinden görevi başındaki personelimizde yararlanmakladır.

Kurumumuzda tabiplik hizmetleri Batman İl Sağlık Müdürlüğünce görevlendirilen aile hekimi ve kadrolu diş hekimi tarafından yürütülmektedir. Batman İl Sağlık Müdürlüğünce görevlendirilen aile hekimi haftada 2 gün kuruma gelmektedir.

Adres

Çamlıca Mah. Felek Cd. No:117, 72040 Merkez/Batman

Telefon

Tel: 0(488) 231 22 37 / 0(506) 600 61 72

Fax: 0 (488) 231 26 94

E-Posta

batman.mtcikisaretadalet.gov.tr